Plastovex vytvára hodnoty pre klienta vo všetkých fázach procesu: od výberu materiálov po realizáciu finálneho produktu. Nezávisle od určeného sektoru dokážeme zrealizovať profil finálneho produktu, ktorý uspokojí požiadavky klienta.

Podľa požiadaviek klienta vyrábame interne aj nástroje na extrúziu.

Vytlačované tesnenia z PVC, TPE
Tesnenia z mäkčeného PVC –
odolávajú bežným poveternostným podmienkam. Majú dobré fyzikálne a tepelné vlastnosti, dobrú tvarovú stabilitu a vysokú flexibilitu. Teplotné odolnosti sú v rozmedzí od – 30 do plus 70 stupnov Celzia. Vyrábajú sa v rôznych tvaroch a veľkostiach. Podľa toho ich možno použiť v rôznych odvetviach ako napríklad : nábytkárstvo, záhradníctvo, domácnosť.

Tesnenia z termoplastov (TPE) – termoplastické elastomery sú jedinečná trieda materiálov, ktorá spája kľúčové vlastnosti spracovania a recyklácie termoplastov s mnohými fyzikálnymi vlastnosťami teplom tvrditeľných gúm, ako je pružnosť, nízka trvalá deformácia v tlaku a vysoká flexibilita. Elastomery majú elastické vlastnosti ako guma bez vulkanizácie, chemickú odolnosť, široký rozsah tvrdosti, odolnosť proti poveternostným vplyvom a ozónu ako aj odolnosť proti únave. Teplotná odolnosť sa pohybuje v rozmedzí od – 40 do plus 110 stupnov Celzia. Pre tieto svoje vlastnosť v dostatočnej miere nahrádzajú dosť drahšie silikónové tesnenia. Prvá oblasť, v ktorej sa TPE stali komerčne dôležité, je náhrada v ulkanizovaných kaučukov.